Aktuality

Víte, jak se zbavit topnuté rány?

 

Ránu, která letí při zemi a zpravidla skončí jen několik metrů od hráče, není třeba nijak představovat. Když spodní hrana hlavy hole zasáhne horní třetinu míčku, golfista míček topne. Výsledkem může být třeba drive, který skončí před dámskými odpališti. A to potěší jen spoluhráče ve flightu, kteří se mohou těšit na panáka.

 

Příčin topnuté rány může být několik. Topinku nejčastěji způsobí takzvané zvedání se - golfista se podívá za míčkem ještě dřív, než ho odpálí, a tím zvedne nejen celé tělo, ale i hůl. A ta zasáhne míček spodní částí úderové plochy.

 

Pokud je toto váš případ, můžete zkusit jednoduché cvičení. Sledujte místo, kde leží míček, dokud se v prošvihu pravé rameno nedostane pod bradu. Klíčem k úspěchu je vydržet delší dobu v pozici nad míčkem.

 

Další příčinou topnuté rány může být zhoupnutí nebo narovnání těla při nápřahu. Golfista by se proto měl při tréninku zaměřit na to, jak udržet tělo v rotaci a vyvarovat se pohybu nahoru či dolů.

 

Zádrhel může být také v tom, že má golfista při hře fairwayovým dřevem míček příliš blízko u zadní nohy. Praváci by měli mít v základním postoji balón naproti levé patě, leváci naopak naproti pravé patě.

 

Zpět na výpis novinek