Aktuality

Už jste slyšeli o extrémním golfu?

 

Když americký astronaut Alan Shepard v roce 1971 odpálil na Měsíci míček šestkou železem, určitě netušil, že se stane jedním z průkopníků extrémního golfu. Přesto je za něj považován. První turnaj v extrémním horském golfu se hrál o osmnáct let později v New Jersey. Organizoval ho sportovní nadšenec Rick Ryan, který golfu v horách propadl úplnou náhodou.

 

V roce 1981 se Ryan s kamarády rozhodli vystoupat na horu vysokou 610 metrů a z recese s sebou vzali golfové hole. Cestou dolů hráli po svazích, stromy jim posloužily jako jamky. Hráli tak dlouho, dokud nepoztráceli všechny míčky.

 

Golfisté se odjakživa snažili hrát v náročných podmínkách, které zpestří hru. Říká se, že čím těžší hřiště, tím větší udělá dojem. Právě proto je extrémní golf v horách tak přitažlivý. Ve Spojených státech se hraje celá série turnajů. Jsou tak oblíbené, že se vysílají i v televizi.

 

Počátky českého extrémního golfu se datují do roku 2005. Alan Babický a Martin Schwarz společně zorganizovali první ročník Otevřeného mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně - golfové hřiště postavili na lyžařských sjezdovkách.

 

Extrémní golf ale není jen o horách a sjezdovkách. Provozuje se za polárním kruhem, napříč pouští, uprostřed válečné zóny, pod aktivní sopkou, v ulicích města, na skládce, na ledovci nebo mezi slony, lvy a žirafami. Fantazii se zkrátka meze nekladou. O tom by mohli vyprávět na jednom francouzském hřišti, kde mají fairwaye tvar jednotlivých částí lidského těla. Je libo zahrát si třeba nožku?

 

 

Zpět na výpis novinek