Aktuality

Tipy na patování ve svahu

 

Kopcům golfista neunikne ani na greenech. Kdo nemá natrénováno, při patování z kopce, do kopce, zprava doleva nebo zleva doprava se pořádně zapotí. A pravděpodobně si do skórkarty zapíše nejeden trojpat.

 

Co je na patování ve svahu nejnáročnější?

 

Většina golfistů má problém s vizualizací puttu. Hráč vidí jamku a míří přímo na ní, přestože sklon greenu vyžaduje, aby mířil vlevo nebo vpravo od jamky. Problém s vizualizací puttu nemají jen začátečníci, naštěstí ale existuje jednoduchá pomůcka.

 

Pokud se terén na greenu svažuje zprava doleva nebo zleva doprava, golfista si najde ve vrcholu oblouku záchytný bod a na něj zamíří. To je důležité natrénovat, protože jen tak se hráč přestane bát mířit mimo jamku.

 

Jaká úskalí představuje patování z kopce a do kopce?

 

Říká se, že patování z kopce je jeden z nejtěžších golfových úderů. A na to by měl golfista myslet už při ráně do greenu. Vždy je výhodnější přihrát si tak, aby hráče čekal putt do kopce. I proto se při patování do kopce hráči vyplatí být kratší, aby nemusel hrát další putt z kopce.

 

Na co ještě by si měl dát golfista při patování ve svahu pozor?

 

Aby měl putt šanci skončit v jamce, musí ho golfista správně přečíst. Zejména začátečníci a hráči s vyššími handicapy čtení puttů podceňují a pak se diví, že hrají jeden trojpat za druhým. Při patování ve svahu je čtení puttů naprosto nezbytné.

Zpět na výpis novinek