Aktuality

Tipy, jak si užít golf s kočárkem

 

Když se dvěma golfistům narodí miminko, mají tři možnosti. Začnou chodit na hřiště každý zvlášť, přestanou hrát golf, nebo vyrazí na hřiště s kočárkem. Třetí možnost je naštěstí stále populárnější. Poradíme vám, jak se na hřišti chovat, aby nedošlo k žádnému karambólu a hru jste si co nejvíc užili.

 

1. Vůbec nejdůležitější je mít zkušenosti, protože jen opravdu ostřílený golfista ví, jak se po hřišti pohybovat a kam postavit kočárek, aby bylo dítě během hry v naprostém bezpečí. Pokud s golfem začínáte, jděte na hřiště s někým, kdo má zkušenosti a o kočárek se vám postará.

 

2. Vybírejte si hřiště, na kterých na vás nebudou pálit hráči z vedlejších fairwayí. Například v Motole stačí, aby rána nebyla úplně přesná, a golfistu hned čeká procházka na vedlejší jamku. Pokud chcete mít jistotu, že se vašemu miminku opravdu nic nestane, zvolte hřiště, na kterém se nebudete s hráči z ostatních jamek potkávat.

 

3. Zamluvte si time, který není oblíbený, abyste si užili prázdné hřiště. Chodit na golf s kočárkem ve špičce totiž zvyšuje riziko, že se něco stane. A navíc budete pořád někoho pouštět před sebe. Ideální je hrát ve všední dny dopoledne, kdy je většina hřišť prázdných. Pokud můžete hrát jen o víkendech, vydejte se na hřiště přes oběd.

 

4. Jestli chcete mít jistotu, že je vaše díte opravdu v bezpečí, dejte si na kočárek síťku proti hmyzu, která poslouží jako ochranný štít.

 

5. Poříďte si kočárek s většimi koly, který nebude mít problém zdolat deset dvanáct kilometrů po trávě. Pokud plánujete hrát kopcovitá hřiště, nezapomeňte na ruční brzdu. Ta se bude hodit hlavně na jamkách vedoucích z kopce.

 

Hezkou hru!

Zpět na výpis novinek