Aktuality

Poděbrady: Pátá osmnáctka u nás

 

Hru komplikují především úzké fairwaye, vodní překážky a vzrostlé stromy. Ne náhodou se dvanácté jamce říká první lesní…

 

 

Stromy jsou ve hře snad na všech jamkách, proto jsou v Poděbradech klíčem k úspěchu především přesné rány. „Viděl jsem tu hodně dobrých hráčů, kteří vsadili na délku a razanci svých ran a většinou ztroskotali.

 

 

Kurz je těžký i rozložením obtížných jamek. Jednička a dvojka nejsou na úvod vůbec jednoduché, po nich sice následuje odpočinkovější zóna, ale potom přichází velice těžké jamky dvanáct, třináct, čtrnáct a patnáct.

 

 

A na závěr opět velmi těžká osmnáctka, počítejte s tím, že na tomto hřišti je do poslední chvíle otevřený výsledek hry,“ prozrazuje v knize Klíč k českým golfovým hřištím profesionální trenér Jiří Seifert.

 

 

Devítijamkové hřiště bylo v Poděbradech založené v roce 1961, patří k nejstarším golfovým hřištím u nás. O čtyřiačtyřicet let později byly podle návrhu Jiřího Kodeše seniora dokončeny zbývající jamky a vzniklo teprve páté osmnáctijamkové hřiště v České republice.

 

 

Dominantou golfového areálu je klubovna z roku 1922, která je unikátní rondokubistickým stylem. Kromě stylové devatenácté jamky je hráčům k dispozici kompletní tréninkové zázemí včetně golfového indooru.

Zpět na výpis novinek