Aktuality

Navštivte drsné, ale kouzelné Irsko

 

Guiness, whisky, hudební skupina U2, ale také golfisté Padraig Harrington a Rory McIlroy patří k symbolům Irska. Možná proto je golf na ostrově tak populární. Počet hráčů a hřišť se neustále zvyšuje, v současné době se Irové můžou pochlubit tři sta golfovými resorty.

 

 

Golfisté mají v Irsku navíc ideální podmínky. Jak v létě tak v zimě jsou teploty příjemné a golfová sezona proto téměř nikdy nekončí. To je určitě jeden z hlavních důvodů, proč jezdí každý rok do Irska za golfem na 250 000 hráčů.

 

 

Nejslavnějším hřištěm v zemi je Royal Dublin Golf Club. Mistrovská osmnáctka byla založená v roce 1885 a je druhým nejstarším golfovým hřištěm v Irsku. Kromě první a druhé světové války hřiště přežilo i ničivý požár, který v roce 1943 srovnal klubovnu se zemí.

 

 

Za nejúspěšnějšího irského golfistu je považován Padraig Harrington. V roce 2007 vyhrál British Open, o rok později triumfoval na turnaji PGA Championship. Harrington se tak stal prvním Irem v historii, kterému se podařilo zvítězit na dvou turnajích kategorie major.

 

 

V současné době mu šlape na paty světová osmička Rory McIlroy. Irský profesionál hraje golf od dvou let a už tenkrát byl výjimečný. Hrál čtyřicetimetrové rány a celé dny žadonil, aby mu táta dovolil hrát na hřišti. Když dostal první golfovou hůl, vzal si ji v noci do postele místo plyšáka.

 

 

Irové jsou nejen špičkoví golfisté, ale také skvělí vypravěči a muzikanti. Až vyrazíte do Irska na golf, nenechte si ujít tradiční posezení v irské hospůdce.

 

 

Mrkněte na golfový balíček v luxusním pětihvězdičkovém panství, které spojuje eleganci francouzského zámku s půvabnou irskou krajinou: ZDE

Zpět na výpis novinek