Aktuality

Hluboká: Pozor na vodníky

 

 

Když bylo před sedmnácti lety hřiště postiženo záplavami, připomínalo rybník o rozloze sedmdesáti hektarů. Voda sahala do výšky čtyř metrů, veškerá tráva byla zničena a to vše jen krátce před jeho slavnostním otevřením.

 

 

A voda je pro osmnáctijamkové hřiště v jižních Čechách charakteristická dodnes, na nedostatek vodních překážek si rozhodně nikdo nemůže stěžovat.

 

 

„Hřiště je ploché, nekopcovité, rozkládá se na loukách, které jsou dny rybníků vysušených v osmnáctém století,“ vysvětluje profesionální trenér Pavel Hepnar v knize Klíč k českým golfovým hřištím.

 

 

Zajímavostí hřiště není jen krásný výhled na zámek Hluboká, který je téměř na dostřel, ale také až dvoumetrové sochy jihočeských vodníků. Na jedné jamce navíc číhá na hráče krokodýl.

 

 

A na co by si měli dát golfisté při hře pozor? Kromě vodních překážek určitě na travnaté bunkery, které chrání některé greeny. Z travnatých bunkerů je totiž hra často mnohem obtížnější než z bunkerů klasických.

 

 

„Hřiště je opravdu technické a vyžaduje velké golfové myšlení, nemůžete používat driver na každý první úder,“ upozorňuje Pavel Hepnar.

 

 

Kromě mistrovského osmnáctijamkového hřiště je na Hluboké také veřejné devítijamkové hřiště. To ocení zejména všichni golfisté bez handicapu.

 

 

Chcete si zahrát Hlubokou? Mrkněte na náš golfový balíček ZDE

Zpět na výpis novinek