Aktuality

Golf v rytmu flamenga

 

Flamengo, korida, paella, sangria, fotbal ale také golf neodmyslitelně patří ke Španělsku. Vždyť ideální golfové počasí tady panuje po celý rok a 280 dní v roce dokonce svítí sluníčko. Vůbec nejoblíbenější golfovou destinací je oblast Costa del Sol, které místní říkají Costa de Golf.

 

O golfovou přezdívku se zasloužilo více než třicet hřišť, která se táhnou jedno vedle druhého podél pobřeží. Na celém Pyrenejském poloostrově hraje golf jen padesát tisíc lidí, přesto z něj pochází spousty golfových hvězd. Některé z nich dokonce zazářily na European Tour nebo Ladies European Tour.

 

Kdo chce ochutnat pravé Španělsko, musí si objednat paellu, rýži se zeleninou, šafránem a mořskými plody připravovanou na otevřeném ohni. Pravé Španělsko zažijete i při divokém flamengu, tanci doprovázeného zpěvem, kytarou a kastanětami, ze kterého vyzařuje temperament pro Španělsko tak typický.

 

Věděli jste, že Španělsko je po Francii a Itálii třetí nejvýznamnější vinařskou zemí světa? Možná proto je národním drinkem sangria, nápoj z vína s brandy, medem a nakrájeným ovocem. Ještě nedávno se sangria dělala jen z červeného vína, dnes ji má většina restaurací a barů v nabídce i ve světlé verzi.

 

Láká vás dovolená ve Španělsku? Mrknětě na zajímavé golfové pobyty ZDE

Zpět na výpis novinek