Kamenný obchod je min. do 22.1. uzavřen (z vládního nařízení). Internetový prodej funguje i nadále. Osobní odběr objednaného zboží po dohodě možný.

Aktuality

Golf s chameleony a lemury

 

Madagaskar je čtvrtým největším ostrovem světa, do kapsy ho strčí jen Grónsko, Papua Nová Guinea a Borneo. Ostrov, který fascinuje ohromnými baobaby, má podobnou rozlohu jako Ukrajina. A je dokonce dvakrát větší než Česká republika.

 

 

Turisty láká zejména na rostliny a zvířata, která nikde jinde na světě nenajdete. Před 165miliony let se totiž ostrov ležící v Indickém oceánu odpojil od Afriky a od té doby si žije svým vlastním životem. Spatřit tu tak můžete třicet druhů lemurů nebo na tři sta padesát druhů plazů, kteří nikde jinde nežijí. Navštívit Madagaskar je proto snem každého přírodovědce.

 

 

Zvířata, která jsou pro Afriku typická, tu ale nehledejte. Místo lvů, žiraf, slonů a hrochů potkáte například psokočku fosu, která je na Madagaskaru největším predátorem. Proč psokočka? Její tělo nápadně připomíná tělo kočky, čumák má zase skoro stejný jako pes. Nejradši loví ptáky a lemury.

 

 

Věděli jste, že k Madagaskaru patří také golf? Golf se na ostrově hraje od roku 1935, ve stejném roce bylo v zemi otevřené první devítijamkové hřiště Antsirabe Golf Club. Na hřišti se hraje dodnes a dopustit na něj nedají jak místní tak turisté.

 

Zpět na výpis novinek