Aktuality

Bez šatů ani ránu

 

Ze začátku se golfisté na hru nijak nepřevlékali a míčky odpalovali tak, jak se ráno vypravili do práce. V osmnáctém a v devatenáctém století byla golfová hřiště plná barevného oblečení. To aby hráči varovali kolemjdoucí před míčky létajícími všemi směry.

 

Zatímco dnes řeší golfisté hlavně pohodlí a funkčnost oblečení, dřív byla na prvním místě móda. Na hřišti jste museli vypadat elegantně, a proto se v žádném případě nehodilo přijít v džínách - původně pracovních kalhotách.

 

Golfisté hráli často v oblečení, ve kterém bylo trefování golfového míčku výzvou. Dámy nosily sukně a šaty, které jim zakrývaly kotníky, a pánové zase hráli ve tvídovém saku a kravatě. V takovém oblečení bylo sice hráčům na větrném skotském pobřeží teplo, ale bohužel omezovalo pohyb paží a překáželo volnému švihu. I proto měli golfisté v devatenáctém století v základním postoji nohy téměř dvakrát tak od sebe, než mají golfisté dnes.

 

Ve dvacátém století dámy zkrátily sukně a pánové začali nosit vestičky, pumpky a vzorované podkolenky. Po druhé světové válce se na hřištích objevily kraťasy a boty se spiky, díky kterým byli golfisté o něco stabilnější.

 

Ve druhé polovině dvacátého století nastoupila trička s límečkem a dámy začaly nosit kalhoty. Poslední dobou se ale golf vrací ke kořenům. Golfistky se zamilovaly do šatů a in jsou golfové boty, které vypadají jako tenisky. A vůbec nejpopulárnější je oblečení z moderních materiálů, s důmyslným větráním a chránící před UV zářením.

 

Mrkněte na šaty, ve kterých budete na golfu in: ZDE

 

 

 

Zpět na výpis novinek